حسن وكيلی آزاد  

نام پدر : علي اصغر          محل شهادت : سومار

تاریخ تولد : 8/2/1342       تاریخ شهادت : 8/1361

 

زندگينامه شهيد:

شهيد حسن وكيل آزاد، سال 1342 در گنبد كاووس و در خانواده‌اي مذهبي، به دنيا آمد. تحصيلات خود را در مقطع ابتدايي و راهنمايي در شهرستان گنبد و متوسطه را در تهران به پايان رسانيد. در طول تحصيل، فردي كوشا و پرتلاش بود و از استعداد بالايي برخوردار بود به نحوي كه مورد توجه معلمان قرار گرفت. او فردي مذهبي بود و فرايض ديني را بنحو احسن انجام مي‌داد.

قبل از پيروزي انقلاب اسلامي با حضور در راهپيمايي‌ها مخالفت خويش را با رژيم منحوس پهلوي ابراز مي‌كرد. وي به امام علاقه‌ي زيادي داشت.

بعد از پيروزي انقلاب نيز سنگر علم و تحصيل را رها نكرد و موفق به اخذ مدرك ديپلم شد در اين هنگام، برادرش كه دانشجو بود به شهادت رسيد. حالا ديگر زمان آن رسيده بود كه به عنوان مسلماني متعهد مي‌بايست از خون برادرش، انقلاب و مردم دفاع كند. به همين دليل با صلاحديد خانواده تصميم گرفت كه جهت تحصيلات ديني، به حوزه‌ي علميه‌ي قم برود.

از آنجايي كه از هوش و استعداد بالايي برخوردار بود، خيلي زود مورد توجه استادان و همكلاسي‌هايش قرار گرفت. وي مدتي نيز در مدرسه‌ي «شهيد حقاني» قم به تحصيل پرداخت در همين زمان تصميم گرفت، به جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل اعزام شود و با وجود اينكه خانواده‌ي داغدارش بسيار نگران او بودند اما به جهت اداي تكليف و فرمان امام امت(ره) مبني بر حضور جوانان در جبهه‌ها به منطقه اعزام شد و در تاريخ 3/8/1361 و منطقه «سومار» بر اثر اصابت تركش توپ دشمن، در حالي كه فقط 19 سال داشت به شهادت رسيد و جان به جان آفرين تسليم كرد و به مقام لقاء الله رسيد.

اضافه کردن نظر

رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در ارائه نظرات الزامی است


کد امنیتی
تازه سازی

حدیث

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

تصاویر برگزیده

لینک های مفید

 

 

http://sms.ismc.ir/LoginPage.aspx?ReturnUrl=%2f%3fm%3dQuickSms&m=QuickSms

 

کتابخانه

موقعيت بينندگان

 

اوقات شرعی