امير بيگدلي       

نام پدر : علي     محل شهادت : شلمجه

تاریخ تولد : 12/10/1345    تاریخ شهادت : 21/10/1365

 

زندگينامه:

شهيد امير بيگدلي سال 1345 در شهرستان گنبد و خانواده‌اي مذهبي و متعهد چشم به جهان گشود. مقطع ابتدايي و راهنمايي را در همان شهر سپري مي‌كند. وي در بحبوحه‌ي انقلاب، به اتفاق خانواده‌اش در راهپيمايي‌ها و تظاهرات عليه رژيم پهلوي شركت مي‌كرد و بدين ترتيب از همان كودكي، وارد صحنه‌ي مبارزات عليه طاغوت مي‌شود. تا اينكه درخت تنومند انقلاب اسلامي ثمر مي‌دهد و به لطف خداوند، به پيروزي مي‌رسد. در همين زمان تحصيلات متوسطه‌ي خود را آغاز مي‌كند و آن را با موفقيت پشت سر مي‌گذارد. سپس در آزمون ورودي مركز تربيت معلم شركت مي‌كند و پذيرفته مي‌شود.

خلق و خوي پسنديده، تقوا و علاقه‌ي فراوان او به قرآن از ويژگي‌هاي بسيار شاخص او بود.

با شروع جنگ تحميلي عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي، او كه نمي‌توانست در مقابل هجوم دشمن غدّار و نيز سرنوشت جامعه بي‌اعتنا باشد، لذا تصميم گرفت به عنوان بسيجي مخلص و عاشق امام وارد صحنه‌ي مبارزه با دشمن متجاوز شود. وي جبهه را مدينه‌ي فاضله خويش مي‌دانست كه مي توانست بر بلندترين سكوي آن بايستد و فرياد خشم خويش را عليه متجاوزان سر دهد. به همين دليل روانه‌ي جبهه‌هاي نبرد شد و پس از مدتي به شهر خود بازگشت.

بعد از بازگشت از جبهه، به دليل علاقه به فراگيري علوم ديني، به شهر خون و قيام، قم، عزيمت كرد و در حوزه‌ي علميه‌ي آن شهر، مشغول به تحصيل شد. ولي نه حوزه و نه دانشگاه هيچكدام نتوانستند روح ناآرام او را آرام كنند. لذا مجدداً به ميدان نبرد رجعت كرد و در عمليات «كربلاي5»، كه سنگين‌ترين عمليات هشت سال دفاع مقدس بود شركت كرد و با اصابت تركش خمپاره به كوله پشتي‌اش يكپارچه مشتعل شد و در كنار تعداد بيشماري از بسيجيان مخلص و عاشق شهادت، به ديدار دوست شتافت. او چون شمع سوخت و از او تنها پلاكي باقي ماند.

اضافه کردن نظر

رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در ارائه نظرات الزامی است


کد امنیتی
تازه سازی

حدیث

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

تصاویر برگزیده

لینک های مفید

 

 

http://sms.ismc.ir/LoginPage.aspx?ReturnUrl=%2f%3fm%3dQuickSms&m=QuickSms

 

کتابخانه

موقعيت بينندگان

 

اوقات شرعی